Вітамін D надходить під дією ультрафіолетового випромінювання, або потрапляє до нас з їжею. Він необхідний для підтримки функцій організму, нервової системи, і засвоєння кальцію.
Вітамін D2, надходить з дріжджів, грибів та деяких рослин. А вітамін D3 потрапляє з тканин тварин, і також під дією ультрафіолетового випромінювання.
ЧИМ ШКІДЛИВИЙ ДЕФІЦИТ АБО НАДМІРНА КІЛЬКІСТЬ ВІТАМІНУ
Дефіциту вітаміну D впливає на нервову систему, через що можлива схильність до депресивного стану, і погано самопочуття. Нестача вітаміну впливає і на опорно-руховий апарат та кістки, адже без вітаміну D не засвоюється кальцій.
Дефіцит вітаміну D збільшує ризик виникнення гострих респіраторних захворювань, зокрема коронавірусу. Масштабні клінічні дослідження доводять, що у тих хто приймає вітамін D ризик заразитися коронавірусом хоч і не зменшується, але перебіг захворювання полегшується.
Від перенасичення вітаміном D може виникати гіперкальціємія. Це коли в організмі надлишок кальцію від надмірної кількості вітаміну D.
ЗВІДКИ ЙОГО МОЖНА ОТРИМУВАТИ
- ХАРЧУВАННЯ. Яйця, молоко, сметана, сир, печінка, риба. Найбільше з молочних продукти і яйця, бо їх вживаємо кожен день.
- ПЕРЕБУВАННЯ ПІД СОНЯЧНИМ ПРОМІННЯМ.
- КАПСУЛИ АБО СИРОПИ. У осінньо-зимовий час рекомендується приймати підтримуючу дозу вітаміну D. Але це не обов’язково. Добавки без лікаря собі призначати не треба. Тому що може розвинутись гіперкальціємія, коли в організмі надлишок кальцію від вітаміну D.
Якщо здаєте аналіз рівню вітаміну D – лікар подивиться його, і призначить дозу, щоб позбутися дефіциту. А потім триматиму на підтримуючій дозі. Особливо це стосується людей, які мають захворювання і в групі ризику, та вагітних.
Хоча капсули і сиропи найбільш прямо насичують вітаміном D, правильно підібрані продукти теж його стабільно підніматимуть хоча й з меншою швидкістю. Головне – тривале дотримання харчового плану з їжею, що містить вітамін D.
КОМУ ВАРТО СЛІДКУВАТИ ЗА РІВНЕМ РЕТЕЛЬНІШЕ
Вегетаріанці та вегани завжди мають дефіцит вітаміну D, через відсутність у раціоні продуктів тваринного походження. Вони підпадають під тих, кому призначають аналіз рівня вітаміну D. Вітамін D також необхідний маленьким дітям, та людям поважного віку.
ТАКОЖ РЕТЕЛЬНО СЛІДКУЙТЕ ЗА РІВНЕМ У ВИПАДКУ:
- ожиріння;
- вагітності або годування дитини;
- захворювань кісток, таких як остеопороз, остеомаляція;
- хвороб нирок і печінки;
- та після операцій на шлунку і кишківнику.