Тільки візьміть до уваги: авітаміноз не вилікують одноразові акціяї, на кшталт приготування склянки фруктового смузі на тиждень. “Вітамінізація” повинна проводитися грунтовно та без перерв.
Пам’ятайте, що жиророзчинні вітаміни, наприклад А, D, Е, накопичуються за умови, що їх надходить більше, ніж потрібно, а ось з водорозчинним вітаміном (це все групи В і С) ситуація інша: їхні надлишки просто виводяться з сечею. Словом, підгодовувати організм потрібно регулярно.
Профілактика весняного авітамінозу включає кілька простих і всім відомих способів, але, на жаль, на практиці далеко не завжди до них ставляться серйозно. Найголовніший принцип у попередженні авітамінозу – це збалансоване харчування. Весняна дієта повинна обов’язково містити весь спектр поживних речовин: білків, жирів і вуглеводів, які відповідно можна знайти в м’ясі, крупах та овочах/фруктах.
Лікування авітамінозу полягає у прийомі вітамінів, яких бракує організмові. Для цього використовують полівітамінні препарати або спеціальні вітаміни для апетиту. Призначати такі препарати повинен тільки лікар після встановлення точного діагнозу! Перевагу віддавайте натуральним полівітамінам відомих зарекомендованих в усьому світі виробників, сертифікованих в Україні.
Продукти, які містять необхідні вітаміни
Що робити, якщо немає ані часу, ані коштів, аби лікувати весняний авітаміноз? Подолати цю хворобу допоможуть доступні продукти, які є джерелами потрібних вам вітамінів. Залежно від того, якої речовини не вистачає, слід збагатити свій раціон відповідними продуктами:
- А – морква, якісне вершкове масло, квасоля, буряк, гарбуз і теляча печінка.
- В1 – гречка, свинина, картопля (відварениа або запечена), вівсянка, горіхи і рис.
- В2 – молоко, мигдаль і нежирна свинина.
- В3 – яйця, риба, куряче м’ясо, арахіс, чорнослив і сир.
- В5 – цільнозерновий хліб, риба та м’ясо.
- В6 – печінку, висівки, пророщені зерна пшениці.
- В9 – буряк, квасоля, морква, салат і зелені овочі.
- В12 – яйця і кисломолочні продукти.
- С – цитрусові фрукти, капуста, яблука, ківі і шипшина.
- D – сир, риб’ячий жир, гриби і масло.
- Р – печінка яловича, молоко і горіхи.
Для того щоб зберегти максимальний вміст вітамінів в продуктах, необхідно їх правильно зберігати, готувати і вживати. Так, зберігати їжу варто в темному прохолодному місці. Зелень, свіжі овочі і фрукти не підлягають тривалому зберіганню і їх не потрібно піддавати довгій термічній обробці під час готування. М’ясо і рибу краще запікати в духовці або готувати на пару. Готову страву необхідно вживати відразу.