У Європу він потрапив у 14 столітті, а до нас — всього декілька років тому, миттєво породивши масу жартів про “тезку” — Памелу Андерсон. Незважаючи на довгий шлях, за рахунок товстої шкірки фрукт потрапляє до столу практично у первозданному вигляді — смачним і соковитим.
Чим корисний помело?
Це дуже низькокалорійний — близько 40 ккал на 100 г. Гріх не скористатися цією приємною новиною, і не зробити цитрус повноцінним інгредієнтом для легких страв. Наприклад, фруктовий десерт з яблуками, помело та грушею, заправлений медом. Або салат з креветок та помело — вам знадобляться шматочки стиглого фрукту, чищені морепродукти, два курячих яйця, вершковий сир, кріп, часник та сіль.
Невелика кількість калорій, але при цьому маса корисних властивостей. Також помело є багатим джерелом бета-каротину (сповільнює процеси старіння) і множини мінералів: кальцію (для зубів та кісток), заліза (для зберігання і транспортування кисню), магнію (підтримує імунну систему), фосфору (для синтезу енергії), калію (приймає участь у передачі нервових імпульсів) і міді (для побудови білків і ферментів).
Сміливо включати помело у раціон можна і під час вагітності. Це оптимальне джерело фолієвої кислоти, яка приймає участь у синтезі ДНК, передачі спадкових особливостей і має велике значення для формування головного мозку майбутнього малюка.
Якщо перелічених досягнень вам здається мало, то розмову “Помело: корисні властивості” можна продовжувати безкінечно: фрукт регулює артеріальний тиск, покращує роботу травлення та серця, підвищує працездатність і концентрацію. Його перевага перед іншими цитрусовими — оптимальна кількість лимонної кислоти: достатня, щоб стимулювати оновлення клітин і сприяти виділенню токсичних речовин, але при цьому не шкодити зубам і шлунку.