Поділитися
Додати до вибраногоДодано до  Вибране !

Правила товарного сусідства продуктів у холодильнику

Щоб шлунок був у безпеці, а продукти харчування швидко не псувалися, потрібно зберігати їх за правилами товарного сусідства.

товарне сусідство в холодильнику

На кухні більшості українців зустрічаються стандартні двокамерні холодильники. Простір у них ділиться на кілька секцій для продуктів — кожна має свій температурний режим і різну циркуляцію повітря.

АБИ ЇЖА У ХОЛОДИЛЬНИКУ ПЕРЕДЧАСНО НЕ ПСУВАЛАСЯ, ЗБЕРІГАЙТЕ ЇХ ЗА ПРАВИЛОМ: “КОЖНОМУ СВОЯ ПОЛИЧКА”

Молочні продукти тримайте на найвищій полиці, на середніх полицях — вже готові страви, нижче — сирі м’ясо та рибу. Найнижчі полиці призначені для зберігання овочів та фруктів.

Пляшки з напоями, соуси, кетчупи, консерви та ліки, що зберігаються в прохолодній температурі, — тримайте на дверних полицях.

ДЛЯ ПРОДУКТІВ МАЮТЬ ЗНАЧЕННЯ ТРИ ФАКТОРИ: СВІТЛО, ТЕМПЕРАТУРА ТА КИСЕНЬ.

Чим нижчі ці показники, тим довше проживуть сосиски та йогурти у холодильнику.

Холодильник створює прохолодне та темне середовище, а ось боротися із киснем доведеться самостійно — за допомогою пакування. Зберігайте продукти у спеціальних контейнерах для їжі, поліетиленових пакетах та в посуді, який щільно закривається. Контролюйте температуру і не перенавантажуйте полиці, аби ними циркулювало повітря.

Сирі м’ясо, риба та морепродукти обов’язково повинні мати в холодильнику окрему поличку.

Тримайте їх подалі від продуктів, що перед споживанням не проходять термічної обробки. Шкідлива мікрофлора може перейти на готові продукти та викликати проблеми з травленням. Наприклад, овочі, які лежать поряд с сирим м’ясом можуть заразитися кишковою паличкою, сальмонелою або гельмінтами.

М’ясо та риба можуть зберігатися разом в холодильній камері тільки в герметичній упаковці або в замороженому вигляді у морозилці.

Ці продукти змінюють смак і абсорбують запах один одного, якщо опиняться поруч в незапакованому вигляді. Особливо зазнає змін смакових властивостей м’ясо.

Під час того, як кисломолочні продукти знаходиться у холодильнику, вони продовжують бродити та поступово закисають. При цьому процесі молочні продукти виділяють газ, що окислює свіжі овочі та фрукти, навіть якщо ті знаходяться на нижній поличці.

Щоб уникнути цього, зберігайте молочні продукти в щільно закритій ємності. Молоко з пакету варто перелети у скляну чи пластикову тару.

Розпаковане вершкове масло покласти у масельничку. А розгорнуті сири щільно обгорнути поліетиленом.

Важливе правило існує щодо яєць.

Зберігайте їх в упаковці, а всі продукти по сусідству герметично пакуйте, аби вони не контактували з яйцями. не мийте їх! Це може підвищити ризик контамінації бактерій — таких як, наприклад, сальмонела.

До речі, в ЄС вробникам працівникам магазинів категорично заборонено їх мити. А зберігати в холодильнику можна 30-45 днів.

ОВОЧІ ТА ФРУКТИ

У холодильній камері на нижній полиці відведено піддони, де тримається температура на рівні 8-10 градусів. Закріпіть за овочами один піддон, а за фруктами сусідній. ПАРАДОКСАЛЬНО, АЛЕ ОГІРКИ ТА ПОМІДОРИ ПОГАНІ СУСІДИ.

Помідори виділяють газ — етилен, який прискорює дозрівання овочів та фруктів. Дуже чутливі до етилену огірки необхідно оберігати від цього, інакше вони швидко зістаряться та зів’януть. Добрими сусідами для огірків є авокадо, броколі, перець, цвітна та білокачанна капуста.

Безліч овочів чудово зберігаються при кімнатній температурі в темному та сухому місці. Наприклад, цибуля, часник мають дуже щільну оболонку і добре зберігаються при кімнатній температурі. Картопля, морква, буряк і гарбуз зберігаються довше завдяки своїй щільній структурі, аніж інші продукти.

В піддоні з іншими фруктами не тримайте по сусідству банани та цитрусові. Вони також виділяють етилен, який пришвидшує псування овочів та фруктів. Кращим рішенням буде тримати їх поза холодильником.

ДВЕРЦЯТА

Найтепліше місце в холодильнику — дверцята. Крім того, це місце, де температура постійно зазнає різкої зміни під час відкривання. Тому там не мають зберігатися сир та ковбаса.

Відкриті м’ясні, рибні, овочеві консерви краще не зберігати поруч із варенням і джемом.

Готові страви та інгредієнти для майбутнього готування зберігайте у харчових пластикових контейнерах або в емальованому посуді із щільними кришками, посуд із хірургічної сталі теж підійде. Все, що не можна розкласти по контейнерах, краще пакувати у фольгу, харчову плівку або пакети.

Шоколаду у холодильнику робити нічого: від низької температури на їх поверхні з’являється конденсат, який залишає білий слід із цукрових кристаликів.

І остання порада — частіше протирати полиці холодильника, принаймні, раз на тиждень. Ретельно мити холодильник потрібно мінімум раз на місяць. Це попередить розмноження бактерій: кишкову паличку, стафілокок, сальмонелу та інших.

Поділитися
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Подібні статті