Калорії необхідні та важливі для нашого здоров’я, адже вони є паливом, яке забезпечує наш організм енергією. Отже, для того, щоб не набрати зайві кілограми, а споживати лише поживні та корисні продукти, необхідно знати їхню енергетичну цінність. Ділимось списком корисних найкалорійніших продуктів, які більшість із нас вживає кожного дня.
Згідно зі статистикою, у середньому українець споживає 3138 ккал. До звичного раціону людини в Україні найчастіше входять овочі (163,8 кг), молочні продукти (145 кг), зернові (138,4 кг), фрукти (61,5 кг) та м’ясо (46,1 кг).
Калорійні нежирні продукти
Рис
Енергетична цінність: 200 ккал
Рис – це джерело вуглеводів з високою калорійністю, яке значно допоможе тим, хто хоче набрати вагу. Одна чашка білого рису містить близько 200 калорій, 44 г вуглеводів і дуже мало жиру.
Квасоля
Енергетична цінність: 200 – 300 ккал
Багато людей, які уникають червоного м’яса, компенсують калорії та білок, вживаючи в їжу бобові, особливо квасолю. Квасоля пропонує високе споживання калорій та вуглеводів з дуже невеликою кількістю жиру. Наприклад, одна порція квасолі пінто, яка становить 100 г, містить 193 калорії, 11 г білка та лише 1 г жиру (0 г насичених жирів). Вживання бобових замість великої кількості червоного м’яса допоможе вам зменшити кількість жиру, зберігаючи при цьому калорії.
Кефір
Енергетична цінність: 53 ккал
Кефір – ще один калорійний нежирний продукт (53 ккал), це ферментований молочний напій, схожий на питний йогурт, з напрочуд високим вмістом білка та низьким вмістом жиру: 11 грамів білка на чашку та 0 грамів жиру. Крім того, як й інші молочні продукти, кефір багатий на кальцій, який корисний для здоров’я кісток.
Тунець
Енергетична цінність: 130 ккал
Тунець – це відмінний варіант калорійного продукту без жиру, який може стати гарною альтернативою смаженої курячої грудки або лосося у салаті. Ця консерва містить 20 г білка і всього 3 г жиру в порції на 100 грам.
Висококалорійні фрукти
- банани (88 ккал);
- сливи (46 ккал);
- абрикоси (48 ккал);
- манго (58 ккал);
- виноград (130 ккал).
Сухофрукти
Енергетична цінність: 200 ккал
Сухофрукти – це висококалорійні продукти без жиру, багаті антиоксидантами, вітамінами, мінералами та клітковиною. Їхня середня калорійність становить 200 ккал на 100 грам. Дослідження показують, що крім горіхів, коли сухофрукти займають чільне місце у раціоні, вони знижують ризик діабету та серцево-судинних захворювань. Крім того, їх зручно їсти і вони мають природно високий вміст цукру, що робить їх відмінними помічниками в наборі ваги.
- чорнослив (256 ккал);
- родзинки (234 ккал);
- курага (215 ккал).
Темний шоколад
Енергетична цінність: 534 ккал
У порівнянні з молочним шоколадом, темний шоколад має вищу густину калорій. Однак він також містить менше цукру, більше антиоксидантів, більше мікроелементів, більше клітковини та магнію. Крім того, він допомагає знизити ризик серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та стресу.