Найчастіше, коли люди чують про страву кімчі, їм здається, що її приготування незбагненно складне. Ми можемо спростувати таку думку і надихнути вас на негайне приготування. Це буде дуже гостро, божественно смачно і, обов’язково, дуже просто, адже всі продукти для приготування корейського чімчі можна взяти в будь-якому супермаркеті.
Це дуже популярна страва, без якої корейці не уявляють життя. Споживання кімчі запобігає утворенню надлишкових жирових відкладень, а гострота страви перешкоджає захворюванню на нежить. Кімчі є безцінним джерелом вітамінів, а також зміцнює імунітет. Вважається ефективним засобом проти похмілля.
Історія виникнення
Вважають, що кімчі існувало вже в епоху Трьох корейських держав (37 р. до н.е.‒7 р. н.е). Існують докази практики маринування простої листової зелені в розсолі, яку тримають в глиняних посудинах, починаючи з 2030 року до нашої ери. Це свідчить, що ферментація була ранньою процедурою консервування в кулінарії. Для ферментації кімчі використовують традиційні горщики онггі. Великі онггі виставляють на спеціальні дворики під відкритим небом.
Як приготувати кімчі
ІНГРЕДІЄНТИ:
1 качан пекінської капусти
3 ст. л. рисового борошна або кукурудзяного крохмалю
1 велика морква
1 пучкок зеленої цибулі
1 редька або дайкон
2 см кореню імбиру
300 г солодкого перцю
300 г перцю чилі
5-6 зубчики часнику
1 ч. л. зерен коріандру
50 мл рибного соусу
2 ст. л. цукру
7-8 ст. л. солі
2 склянки води
ЕТАПИ ПРИГОТУВАННЯ:
- Візьміть пекінську капусту і зріжте корінець і поріжте її вздовж на чотири частини, а потім кожну з четвертинок розріжте поперек на три частини. Розберіть на листочки і добре промийте у великій мисці. Злийте воду, щедро посипте капусту сіллю (5-6 ст. л.) і перемішайте. Залиште на 30-60 хвилин.
- У сотейнику змішайте дві склянки води з 3 ст. л. рисового борошна. Поставте на вогонь і варіть до отримання густої маси.
- Приготуйте соус Канкочі: 300 г солодкого перець, 300 г перецю чилі, 5-6 зубчиків часнику і 2 см очищеного корню імбиру пропустіть через м’ясорубку або перебийте в чаші блендера до отримання однорідної маси. Додайте до суміші 1-2 ст. л. солі та перемішайте.
- Зелену цибулю (1-2 пучки) наріжте невеликими шматочками завдовжки по 4-5 см. Моркву (1 шт.) порубайте півкільцями по 0,5 см або поріжте тонкою соломкою. Якщо знайшли редьку або дайкон, обов’язково використовуйте їх в приготуванні кімчі, так у вас вийде автентичний смак.
- Засолену в мисці капусту добре промийте від солі і струсіть від зайвої вологи. Додайте до неї інші інгредієнти – рибний соус (якщо його не знайшли, готуйте без нього), коріандр, остигнула суміш з рисового борошна, соус Канкочі.
- Все дуже добре перемішайте, щоб соуси об’єдналися і обволікали кожен капустяний листок. Залиште маринуватися на один чи два дні. Кімчі можна зберігати в холодильнику близько місяця, але у мене вся порція пішла практично за кілька днів, тому що це божественно смачно.
У деяких рецептах стверджується, що заварювати рисове борошно не обов’язково, але якщо ви хочете приготувати цю страву саме так, як готують її в Кореї, то не уникайте цього пункту.