Поділитися
Додати до вибраногоДодано до  Вибране !

Як приготувати хумус в домашніх умовах?

Таємниця популярності хумусу - його універсальність. Класичний рецепт, звісно, існує, але суворо дотримуватися його зовсім необов’язково.

хумус

Щоб приготувати класичний хумус, знадобиться:

  • Потужний блендер.
  • 300 г замоченого на ніч нуту (залийте водою та залишіть на 8-12 годин).
  • 2 зубчики часнику (можна взяти більше чи менше за смаком).
  • Сік 1 лимона.
  • 4 ст.л. тхіни (можна приготувати власноруч, збивши у блендері насіння кунжуту з крижаною водою до однорідної консистенції).
  • ½ склянки (або трохи менше) оливкової олії холодного віджиму.
  • Сіль і спеції (паприка, мелений кмин, чилі, чорний перець) за смаком.

Промитий нут залийте водою та поставте варитися на середньому вогні мінімум на 2 години. Посолити воду можна тільки за кілька хвилин до закінчення приготування, інакше горох розвариться. Злийте воду, у якій варився нут, відклавши скляну бульйону. Вкладіть у блендер горох, тхіну, часник, лимонний сік, спеції та півсклянки відвару, збийте.

Поступово додавайте у пюре оливкову олію та іншу частину бульйону, продовжуючи збивати. Консистенцію регулюйте на власний розсуд: хтось полюбляє гладку текстуру хумусу, комусь подобається більш щільна. Скуштуйте страву на сіль і спеції, викладіть у миску, прикрасьте оливковою олією, спеціями та свіжою зеленню, подавайте зі свіжими овочами або тонкими хлібцями.

Домашній хумус можна зберігати у холодильнику, в герметичному контейнері, до 3 днів.

Хумус з авокадо

Щоб приготувати хумус з авокадо, замочіть на ніч 200 г сухого нуту. Зранку зваріть його та збийте у блендері з 1 м’яким авокадо, 3 ст.л. тхіни, 1 зубчиком часнику, соком 1 лимона, сіллю та чорним перцем, і 3 ст.л. оливкової олії. Якщо маса вийшла занадто густою, додайте трохи води.

До хумусу з авокадо ідеально підходять: свіжа кінза, соус табаско, свіжі помідори, тортилья.

Хумус з гарбузом

1 склянку нуту замочіть на ніч, а зранку зваріть до м’якості. 250 г гарбуза наріжте на кубики і викладіть у форму для випічки разом з 5 зубчиками часнику. Полийте овочі оливковою олією та поставте у розігріту до 180 градусів духовку на 30 хвилин.

Трохи охолодіть всі продукти, потім викладіть у блендер та збийте разом з соком ½ лимона, меленою паприкою, сіллю 3 ст.л. оливкової олії та дрібкою сушених італійських трав. У процесі додайте трохи води, щоб хумус вийшов більш ніжним.

До хумусу з гарбузом ідеально підходять: гарбузове насіння, розмарин, м’який козячий сир.

Хумус з буряком

Для яскравого бурякового хумусу 200 г вареного до м’якості нуту змішайте у блендері з вареним або печеним буряком, 4 ст.л. тхіни, 2 зубчиками часнику, соком ½ лимону та оливковою олією. Як завжди, коригувати консистенцію можна за допомогою води.

До хумусу з буряком ідеально підходять: кедрові горішки, житні хлібці, сушений чебрець, бринза.

Згадати про італійське сонце – хумус з в’яленими томатами

Хумус з в’яленими томатами готується із замочених на ніч 200 г нуту та ½ склянки в’ялених помідорів. Горох зваріть до м’якості і збийте у блендері разом з томатами, 2 зубчиками часнику, соком 1 лимону, 3 ст.л. тхіни, ½ ст.л. меленої зіри та оливковою олією.

До хумусу з в’яленими томатами ідеально підходять: гарам масала, свіжа петрушка, печений баклажан, цибулеві кільця.

Поділитися
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Подібні статті