Поділитися
Додати до вибраногоДодано до  Вибране !

Яку олію вибрати для приготування їжі

Всі ми звикли до стандартної соняшникової та оливкової олії у наших стравах. Але чи дійсно можна на них готувати їжу та чи є альтернативні варіанти?

Як отримують олію

Спосіб отримання олії зазвичай типовий – це пресування. Здебільшого таким методом отримують олію з будь-яких складників. Однак він доволі затратний, адже при ньому залишається багато відходів, хоча така олія і є кориснішою. За такого виробництва температура нагрівання не перевищує 40 градусів цельсія. 

Ще один метод – холодного віджиму. Відмінність у тому, що тут пресують окрім безпосередньо плоду ще й кістки. Також допускається трохи вища температура віджиму. Така олія є також із найбільш корисних. Здебільшого ці способи притаманні виробництву оливкової олії, але приблизно такий же процес і в інших видах. Коли купуєте олію, дивіться, аби на ній було написано “Extra Virgin”, бо якщо такої позначки нема – це означає, що олія готувалась у спосіб, коли суміш двічі проганяють через високу температуру. Такий продукт не є шкідливим, але й користі в ньому вкрай мало.

Коли купуєте олію, дивіться, аби на ній було написано “Extra Virgin”

Яку олію обрати для страв

Якщо ви хочете заправити салат чи інші страви, краще обрати нерафіновану олію. А от для смаження навпаки – підійде рафінована, адже при нагріванні вона не утворює шкідливий речовин, на відміну від нерафінованої. 

Окрім соняшникової та оливкової, зверніть увагу ще на таку олію:

Кокосова – використовується не лише в косметичних цілях – на ній можна спокійно смажити, навіть у фритюрі. Не має специфічного присмаку й запаху, в чому однозначно плюс. Містить кальцій, цинк, залізо, вітаміни К, Е тощо.

Масло авокадо – багате на мікроелементи, зокрема вітаміни А, PP,  E, містить магній, залізо, йод тощо та підходить для смаження. Але не надто часто вживайте його. Воно має велику кількість поліненасичених жирів.

Горіхове масло – краще використовувати для заправки готових страв. Зазвичай має специфічний присмак, тому для обсмажування не надто підходить. У складі різних його видів є вітаміни Р, В, Е, а також кальцій, селен, йод.

Лляна або конопляна олія – не можна смажити, але відмінно смакують з салатами. У лляній олії серед корисних елементів – вітаміни Е, А, С і групи В, магній, калій, мідь. Конопляна олія містить омега-3 і омега-6, вітаміни А, E, K та інші.

Канола або рапсове масло – можна вживати без термічної обробки або при дуже низьких температурах нагріву. У складі – вітаміни А та Е, також містить мононенасичені жири омега-3 та омега-6.

Також є часникова олія, однак на ній смажити не вийде через концентрований смак та запах

Також є часникова олія, однак на ній смажити не вийде через концентрований смак та запах. Через це навіть у салати її багато не додаси. Проте порційно вона дуже смакує разом з оливковою або як інгредієнт до соусу. 

Поділитися
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Подібні статті