Ми звикли до того, що з фаршу готують котлети і соус Болоньєзе, але існує безліч інших страв із м’ясним фаршем, які тушкують, варять, і запікають. Якщо у вас є така можливість, то використовуйти свіжий фарш. Або ж не забувайти дотримуватись правил розморожування м’ясного фаршу.
Три способи розморожування фаршу:
В холодильнику. Найбезпечніший спосіб розморозити фарш – в холодильнику. Поступове розморожування в прохолодному середовищі не дасть бактеріям розмножуватися, а фарш не втратить свій смак та колір.
Для цього візьміть пакет з продуктом та покладіть його на велику тарілку, бо в процесі з нього стікатиме сік. Тарілку поставте в холодильник. На цей спосіб витратите приблизно 24 години. Може статися, що плани у вас змінилися і готувати не будете, тоді перекладіть фарш в іншу чисту та суху тарілку й зберігайте його не більше доби у холодильнику.
В холодній воді. Якщо ви думали, що гаряча вода прискорить процес розмороження, мусимо вас розчарувати. Вона нагріє зовнішній шар фаршу занадто швидко, а в середині він ще буде заморожений. Це призведе до швидкого розмноження бактерій. Радимо використовувати холодну воду. Витратите на процес годину часу.
Півкілограмовий пакет фаршу у герметичному пакуванні покладіть у каструлю з холодною водою. Притисніть його важким грузом, щоб не спливав. Кожні 30 хвилин міняйте в каструлі воду. Це потрібно для рівномірного розморожування та збереження безпечної температури. З такого фаршу страви необхідно готувати одразу.
В мікрохвильовій печі. Цей спосіб розморожування фаршу найшвидший. На нього витратите від 3 до 5 хвилин в залежності від маси.
Змініть будь-яке пакування з фаршу та перекладіть його в тарілку, призначену для використання в мікрохвильовій печі. Якщо у вас є функція «розморожування», слідуйте інструкції або встановіть мікрохвильовку на 50% потужності на 2-3 хвилини. Кожні 30 секунд перевертайте м’ясо, щоб воно рівномірно розморозилося. З такого фаршу треба якнайшвидше готувати те, що ви запланували.
Чи можна повторно заморожувати фарш
Розморожений фарш не варто вдруге заморожувати. По-перше, існує ймовірність того, що повторні процеси заморожування-розморожування м’яса можуть сприятимуть розвитку бактерій. Виключенням може бути фарш, розморожений в холодильнику, якщо ви знову перекладете його в морозильну камеру протягом 12 годин. По-друге, зауважимо, що такі маніпуляції впливають на смак фаршу. Кожного разу він втрачатиме частину соків, тому страви, які ви з нього приготуєте, ймовірніше не будуть смачними.