Поділитися
Додати до вибраногоДодано до  Вибране !

Гливи. Їх користь для імунітету

Гливи - універсальний та легкий у приготування вид грибів. Гливи є природним джерелом вітамінів B і D, містять антиоксидантні мінерали і а є чудовим джерелом білка.

гливи

Гриби (зокрема і гливи) – продукт, який володіє не тільки високою харчовою цінністю, а й унікальними цілющими властивостями. Ось чому ще в давні часи люди використовували їх для лікування від різноманітних захворювань. Гриби багаті на селен і бета-глюкан, мінерали та складні молекули, які стимулюють активність лейкоцитів, що відповідають за імунітет.

Порівняно з овочами, гриби містять значну кількість необхідного для нашого організму мінералу – селену, який відіграє важливу роль у деяких метаболічних процесах, зокрема тих, що направлені на усунення вільних радикалів.

Серед біологічно активних сполук, які роблять гриби важливими для підтримки імунітету, були знайдені різні типи полісахаридів, зокрема бета-глюкани та тритерпени. Тривалий час їх антибактеріальні та противірусні властивості були предметом наукових досліджень.

Бета-глюкани є полісахаридами, які мають гарну властивість – вони стимулюють імунну систему, покращуючи її активність та швидкість відповіді на будь-які зовнішні патогенні атаки (бактеріальні, грибкові чи вірусні інфекції) або внутрішні (пухлинні клітини). Молекули тритерпенів, з іншого боку, є циклічними гідрофобними вуглеводнями. Ці молекули відповідають за численні біологічні активності, зокрема протипухлинну, антигіпертензивну, імуномодулюючу, антиоксидантну та антимікробну активності.

Готуємо гливи на грилі

Вам знадобиться: гливи, часник, оливкова олія і сіль.

  • Свіжі  почистіть, помийте та дайте добре стекти воді.
  • Викладіть у розігріту на середньому вогні пательню-гриль та посмажте близько 2 хвилин з кожного боку (можна скористатися електричним грилем).
  • Додайте дрібно нарізаний часник і полийте оливковою олією.

І звичайно, неймовірно апетитні гливи смажені. На їх приготування потрібно витратити зовсім небагато часу — буквально 20-25 хвилин, але результат ті, хто їх спробує, запам’ятають надовго.

Можна використовувати гливи свіжі або заморожені. І важливо зазначити, що фахівці рекомендують купувати гливи в великих магазинах від відомих фірм або збирати власноруч.

У другому випадку, необхідно врахувати, що гливи (як і практично всі їстівні гриби взагалі) мають небезпечних двійників. Тому розумно мати під рукою якісно ілюстрований визначник.

І ще непридатні в їжу гриби, зібрані по узбіччях доріг, поблизу промислових об’єктів.

Принесені додому гриби слід перебрати і переробити в заготовки / відправити на сушку / приготувати і з’їсти протягом 6-8 годин — тому що цей продукт дуже швидко псується.

Сіль за смаком.

Поділитися
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Подібні статті