Поділитися
Додати до вибраногоДодано до  Вибране !

Екзотичні фрукти на Закарпатті: що і де вирощують

Сьогодні в нас є екзотичні фрукти та овочі, які типово не вирощують в Україні. Але насправді багато екзотики можна знайти й на території Закарпаття.

Клімат на Закарпатті завжди відрізнявся від інших регіонів вищою температурою та рівнем вологості повітря. Це й робить його чудовим місцем для вирощення нетипових для нашої місцевості екзотичних фруктів, які зазвичай експортуються у вітчизняні супермаркети.  Поки що це локальні ферми, які працюють на місцевий ринок, але всі передумови для збільшення виробництва у нас є.

Хурма

Цей екзотичний фрукт не любить холодних температур, тому навіть у теплому Закарпатті йому не надто комфортно. Однак сьогодні існує велика кількість селекційних видів, які є більш стійкими до помірних кліматів. На Закарпатті близько 150 сортів хурми вирощують на Виноградівщині та Берегівщині, а завезли його вперше ще за Радянського Союзу. Зазвичай хурму вирощують на сході, а саме в Китаї, Кореї та Японії. В нас фермери саджають сорти зенжимар, хіакуме та корольок. Найкраще підходить для холодної зими сорт віргінської хурми, але вона не славиться смаковими якостями. Збирають врожай фрукту в листопаді, перед тим, як почне холоднішати. 

На Закарпатті близько 150 сортів хурми

Інжир

Як виявилось, низинні райони нашого краю чудово підходять для вирощування екзотичних фруктів, один з яких – інжир. Його природне середовище – середземноморські та країни Близького Сходу. Здавалося б, клімат суттєво відрізняється, і це дійсно так. У зимовий час стовбури дерев з інжиром обмотують харчовою плівкою для парникового ефекту, адже кора легко може перемерзнути при мінусових температурах. Окрім Закарпаття, цей фрукт вирощують в Криму, бо тамтешні погодні умови також підходять.  Вирощують інжир, або ж фіґове дерево на Виноградівщині, в Ужгородському районі та Мукачеві й збирають два рази на рік – влітку та на початку осені.

Окрім Закарпаття, цей фрукт вирощують в Криму

Гранат

Гранат до України приїхав спочатку на Миколаївщину. Там він прижився у вигляді куща, а не в традиційній для його батьківщини формі дерева. Так плоди легше захищати від холодної пори року, адже вони також “холодобоязкі”. Походить цей екзотичний фрукт з Ірану та країн Закавказзя, де теплий та сухий клімат. Саджанці з Миколаєва приїхали на Закрапаття і зараз їх вирощують на Виноградівщині.

Походить цей екзотичний фрукт з Ірану та країн Закавказзя

Банани

На вирощення цікавих плодів багата Виноградівщина, адже бананові теплиці також почали зводити у цьому районі. Такий екзотичний фрукт, як і попередні, любить тепло, адже родом він з Еквадору, Колумбії та Філіппінів. Поки процес вирощування занадто складний, адже селекційних видів, які можуть жити в помірному кліматі поки нема, тому потрібно вирощувати цю трав’янисту рослину лише в спеціальних теплицях. За такою специфікоють банани ростуть і на Закарпатті, але поки тільки локально.

Екзотичний фрукт, як і попередні, любить тепло, адже родом він з Еквадору
Поділитися
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Подібні статті