Сніданки – особливні прийоми їжі, які задають ритм усьому дню. Але будемо чесними, після того, як задзвенів будильник, починається торг: поспати на 30 хвилин довше або приготувати сніданок. Як правило, перше рішення завжди перемагає. Але варто знати, що перший прийом їжі дуже важливий, він насичує організм нутрієнтами та енергією.
ЯК ПРАВИЛЬНО ПОЧИНАТИ ДЕНЬ
Почнемо з того, що вечеря має бути максимально легкою та мінімум за 4 години до сну. Якщо вечеря була щільною та важкою, це позначиться на якості сну та стане причиною небажання снідати.
Після пробудження необхідно заповнити втрату рідини за ніч, тому випийте склянку води кімнатної температури. Це не обов’язково робити відразу після пробудження, головне – перед їдою. В ідеалі перший прийом їжі повинен бути протягом двох годин після пробудження. Найкраща формула для сніданку, який заряджає енергією, і щонайменше на 3-4 години позбавляє від почуття голоду – це щоб у складі страви були білки, жири та невелика кількість вуглеводів.
ГАРБУЗОВА КАША З ПШОНОМ У МУЛЬТИВАРЦІ
Гарбуз – неймовірно корисний та смачний овоч, який практично цілий рік можна знайти на полицях супермаркетів та базарів. А гарбузова каша з пшоном – страва, яка ідеально підходить для сніданку, адже поєднує в собі й жири, і білки, і вуглеводи. Її можна готувати в каструлі, але в мультиварці буде простіше та швидше.
Інгредієнти:
- 250 г пшона
- 250 мл води
- 250 мл молока
- 500 г гарбуза
- 2 ст. л. журавлини
- 2 ст. л. цукру
- 25 г вершкового масла (+ при подачі)
- дрібка солі
Інструкція:
- Вершкове масло дістаньте з холодильника, а гарбуз очистьте від шкірки та заберіть насіння. Наріжте дрібним кубиком, щоб страва швидше приготувалась. Перекладіть шматочки гарбуза в чашу мультиварки.
- Для того, щоб позбавитися можливої гіркоти пшона, промийте 250 г крупи кілька разів в окропі або залийте окропом і залиште на 15 хвилин. Потім промийте кілька разів і додайте у чашу мультиварки до гарбуза.
- Візьміть 25 г вершкового масла кімнатної температури та змастіть чашу мультиварки за контуром. Цей прийом необхідний, щоб каша не википала в процесі приготування.
- Додайте 2 ст. л. сушеної журавлини в чашу мультиварки, залийте 250 мл води та 250 мл молока, додайте 2 ст. л. цукру та дрібку солі. Кількість цукру можете регулювати, виходячи зі своїх уподобань.
- На пароварці вмикайте режим Молочна каша та готуйте страву 20 хвилин. Після розкладіть кашу по тарілках і додайте вершкове масло до смаку.
ЛІНИВІ ВАРЕНИКИ
Ліниві вареники – смачна страва, яка багатьох відправить у дитинство. На приготування ви витратите лише 20 хвилин свого часу. Обов’язково до них зробіть сметанно-ягідний соус із сезонних ягід або використовуйте заморожені.
Інгредієнти:
Для вареників:
- 300 г сиру 9%
- 1 яйце
- 1 ст. л. цукру
- 4 ст. л. борошна (+ ще 2 ст. л. для підпилу)
- ½ ч. л. солі
- цедра 1 лимона
Для ягідної сметани:
- 1 склянка сезонних ягід (у мене малина та смородина)
- 1 склянка сметани
- 1 ст. л. цукрової пудри
Інструкція:
- Приготуйте тісто для вареників. Візьміть 300 г сиру 9%. Можете використовувати сир меншої жирності. Всипте його в миску та розімніть виделкою, щоб не було великих шматків. Додайте до сиру ½ ч. л. солі, 1 ст. л. цукру, вбийте яйце та всипте 4 ст. л. борошна. Натріть цедру одного лимона, не зачіпаючи білу частину, та додайте в тісто. Кількість цукру можете регулювати на свій смак. Його взагалі можна не використовувати.
- Замісіть м’яке тісто, яке не прилипає до рук. Посипте робочу поверхню 2 ст. л. борошна та з сирного тіста сформуйте ковбаску, товщиною 3 см. Візьміть ніж і наріжте шматочки товщиною 1,5-2 см.
- Закип’ятіть воду в каструлі, додайте трохи солі та опустіть ліниві вареники. Мішайте, щоб вони не прилипли до дна каструлі. Після того, як вони спливуть варіть протягом 2-3 хвилин.
- Приготуйте сметанно-ягідний соус. Вилийте 1 склянку сметани будь-якої жирності в миску, додайте сезонні ягоди та 1 ст. л. цукрової пудри. Перебийте всі інгредієнти занурювальним блендером. Якщо у вас заморожені ягоди, можете їх попередньо не розморожувати. У вас вийде холодний соус, який швидко остудить ліниві вареники.
ЯПОНСЬКИЙ ОМЛЕТ ТАМАГОЯКИ
Яйця на сніданок – це вже якась класика, але погодьтеся, хочеться різноманітності. Тому сьогодні приготуємо японський омлет тамагояки з ікрою минтаю, інгредієнти для якого ви знайдете у найближчому супермаркеті.
Інгредієнти:
- 3 яйця
- 1-2 ст. л. соняшникової олії
- 1 дрібка солі
- 1 ст. л. соєвого соусу
- ½ ч. л. цукру
- 3 ст. л. води
- 1 банка ікри минтая
Інструкція:
- Особливість омлету тамагояки в тому, що крім звичної солі, додається цукор і соєвий соус. Візьміть мисочку, всипте ½ ч. л. цукру та дрібку солі. Додайте 1 ст. л. соєвого соусу та 3 ст. л. води. Мішайте до того часу, щоб розчинилися цукор і сіль.
- В іншу миску вбийте 3 яйця та влийте суміш із соєвого соусу. Візьміть виделкою та розмішайте до однорідності. Віничок не використовуйте, тому що він зробить піну з яєць, а це не потрібно нам.
- Розігрійте пательню та за допомогою кулінарного пензлика змастіть її невеликою кількістю рослинної олії – оливкової або соняшникової. Зробіть маленький вогонь і влийте до пательні 1/3 яєчної суміші. Коли перший шар схопиться, заверніть омлет у рулет за допомогою дерев’яної лопатки та посуньте до краю. Вільну частину пательні змастіть олією. Вилийте у неї другу третину яєчної суміші. Коли омлет трохи схопиться, знову загорніть його на сформований рулет. Знову змастіть вільну частину пательні олією. Нарешті влийте на неї частину яєчної суміші, що залишилася, і повторіть все як з першою й другою частинами омлету.
- У вас вийшов яєчний омлет із трьох шарів. Викладіть його на тарілку та розріжте на кілька поперечних частин однакового розміру. На кожну частину викладіть чайну ложку ікри минтаю.
СОЧЕВИЦЯ ЗІ ШПИНАТОМ ТА ЯЙЦЕМ ПАШОТ
На перший погляд, ця страва може здатися нестандартною як для сніданку, але ви просто приготуйте та переконайтеся, що стандартів немає. Головне – щоб смачно та страва насичувала енергією на весь день. Сочевиця зі шпинатом і яйцем пашот відповідає всім вимогам корисного сніданку.
Інгредієнти:
- 100 г сочевиці зеленої
- 1 зірочка бодяна
- 100 г листя шпинату (можна використовувати заморожені)
- 50 г вершкового масла
- 2 яйця
- сік чверті лимона
- 1 ч. л. оливкового
- сіль та перець до смаку
Інструкція:
- Для цієї страви використовуйте зелену сочевицю, тому що вона найкраще тримає форму в процесі приготування. Сочевицю, на відміну від інших бобових, попередньо не замочують. Візьміть 100 г сочевиці, залийте 300 мл води, додайте солі до смаку та 1 зірочку бодяна. Варіть сочевицю 20 хвилин на середньому вогні, не накриваючи кришкою.
- Поки вариться сочевиця, розігрійте пательню з 50 г масла та підсмажте 80-100 г шпинату. Можна використовувати й свіже листя, і заморожене. Перекладіть шпинат на тарілку.
- Перевірте готовність сочевиці. Якщо готова, відкиньте на сито, а потім викладіть ложкою на підсмажений шпинат.
- Приготуйте яйце пашот. Вбийте яйце в окрему миску. Робіть це акуратно, щоб не зашкодити цілісності жовтка. У сотейнику або каструлі закип’ятіть воду, посоліть трохи, ложкою зробіть вирву та в центр вирви влийте яйце. Перемішайте акуратно, щоб яйце не прилипло до дна каструлі. Варіть яйце 2-4 хвилини, а потім дістаньте шумівкою і перекладіть спочатку на паперовий рушник, а потім зверху на сочевицю. Полийте страву 1 ч. л. оливкової олії та скропіть соком лимона.