Батат або солодка картопля, що останнім часом стала так популярна серед українців, має низку переваг.
Цей овоч завдячує своїм кольором каротиноїдам, наприклад, бета-каротину, який є прекрасним антиоксидантом, що бореться з вільними радикалами.
Ці антиоксиданти добре впливають на зір. А лютеїну, що відповідає за колір, більше, ніж у гарбузі, броколі чи шпинаті.
Червоний батат є незамінним джерелом лікопіну, який може знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань, а фіолетовий батат багатий на антиоксиданти — антоціани.
Також батат багатий на: мінерали (кальцій, фосфор, калій, натрій, магній, хлор, залізо, йод) та вітаміни (група В, вітамін С, Е, фолієва кислота).
Калорійність солодкої картоплі, не надто висока, надходить переважно з вуглеводів, але, попри низький глікемічний індекс 54, тим, хто дотримується дієти, рекомендується бути помірними у вживанні.
Солодка картопля уповільнює всмоктування цукрів, допомагає регулювати рівень глюкози в крові і, таким чином, знижує резистентність до інсуліну. Батат рекомендований людям, які страждають на цукровий діабет.
Перш за все, цей овоч є джерелом крохмалю і білка, в якому є всі незамінні амінокислоти, що робить його важливою поживною речовиною для людського організму. Солодка картопля також містить незамінні жирні кислоти, включно з ліноленовою.