Поділитися
Додати до вибраногоДодано до  Вибране !

Поради з приготування квашеної капусти

Щоб засолена капуста вийшла хрусткою, варто обрати пізні зимові сорти. Такі качани мають більшу концентрацію цукру і туге та щільне листя.

квашена капуста

Хрустка та соковита квашена капуста – це наш справжній суперфуд. Вона багата на клітковину, вітаміни та мінерали, сприяє зростанню кількості пробіотиків, а її поживна цінність підвищується завдяки ферментації.

Домашня квашена капуста набагато краща за магазинну. Нею можна смакувати просто так, заправивши ароматною соняшниковою олією, а також додавати до багатьох страв, щоб надати їм унікального посмаку. Ваш вінегрет чи сандвіч точно стануть цікавішими, якщо покладете до них трохи хрумкої капусти. З нею ліплять вареники, варять капусняк та навіть додають у пюре.

Важливо дотримуватись декількох простих правил, щоб приготувати дійсно смачну квашену капусту:

  • обирайте для приготування більш пізні сорти капусти, які мають щільніші листочки;
  • не січіть капусту занадто дрібними смужками, так вона може стати занадто м’якою та втратити ту саму хрусткість. Якщо є спеціальний пристрій для шаткування, зручніше скористатися ним;
  • краще за все використовувати для квашеної капусти скло, емальований посуд або невеликі дерев’яні бочки.

Рецепт квашеної капусти, яка буде готова за три дні

Інгредієнти (на 3 л банку):

  • 2-2,5 кг капусти
  • 3 лаврові листи
  • 1 морква
  • 2 ст. л. солі
  • 1,5 л води

Етапи приготування:

Візьміть капусту з розрахунку, що після очищення качана має вийти 2-2,5 кг продукту. Очистьте, зніміть пошкоджене чи тверде верхнє листя, виріжте серцевину. Помийте овоч під струменем холодної води та обітріть кухонним рушником. Очистьте моркву.

Качан капусти розріжте навпіл або на чверті, щоб було зручніше. Пошинкуйте частини овочу ножем, або скористайтеся економкою. Натріть моркву. Перемішайте капусту та моркву. Додайте до суміші 3 лаврові листи. Покладіть все у чисту банку гарно утрамбовуючи, щоб не було пустот.

В окремому посуді змішайте 1,5 л окропу та 2 ст. л. солі. Перемішайте, допоки сіль не розчиниться. Залишіть розчин охолонути, потім залийте ним ємність з капустою. Поставте банку у глибоку миску, на випадок, якщо розсіл почне витікати, та розташуйте її на кухні поблизу плити або іншого місця, де тепло.

Через добу проколіть капусту ножем чи шампуром до самого дня ємності, щоб випустити гази, які створюються під час бродіння. Піну на поверхні розсолу теж ретельно прибирайте, аж допоки не закінчиться процес бродіння. Про це свідчитиме той факт, що піна перестане з’являтися, а розсіл у банці стане прозорим.

Скуштувати квашену капусту можна через добу. Повністю готова вона буде через три доби. Продукт тримайте закритим щільно кришкою у холодильнику.

Поділитися
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Подібні статті