Саме основний компонент у маринаді надає шашлику аромату, соковитості та смаку, за які більшість з нас любить цю страву.
Є люди, які маринують м’ясо, але є і категорія людей, що не вважають за потрібне м’ясо попередньо маринувати, наголошуючи на тому, що йому варто проявляти свій власний смак і аромат. В цілому, обидві ці філософії мають право на життя. Ми вважаємо, що м’ясо дійсно можна не маринувати, якщо ви достеменно знаєте, яка була відгодівля тварини та умови її утримування. Часто від кормів залежать смакові характеристики м’яса. Якщо ви придбали свинину, яловичину чи птицю у супермаркеті без конкретних маркувань, то смак майбутнього шашлику максимально ефективно підкреслить оригінальний маринад.
М’ясо, що готується на відкритому вогні, має в роті створювати справжній баланс смаків. Ми розкажемо про цікаві маринади для різних типів м’яса, які зроблять його ніжним, м’яким та ароматним.
ЯК ПРАВИЛЬНО ПІДГОТУВАТИ М’ЯСО ДЛЯ МАРИНУВАННЯ
Купуйте свіже м’ясо лише у перевірених постачальників або в супермаркетах.
Ви можете обрати будь-яку частину туші. Але зверніть увагу, що ліпша та, де є не тільки м’ясне філе, а й трохи жиру, щоб шашлик вийшов соковитим. Ми радимо ошийок, антрекот чи лопатку.
Якщо ви плануєте робити шашлик з курки чи індика, то рекомендуємо обрати для цього філе зі стегон. Попередньо очистіть стегенця від кісток та шкіри.
М’ясо помийте, обітріть його двошаровим паперовим рушником. Очистіть від кісток, плівок та сухожилля.
Щоб м’ясо залишалося соковитим після приготування, наріжте його великими прямокутними шматками зі стороною 5 см, щоб було зручно нанизувати на шампури.
2 МАРИНАДИ ДЛЯ СВИНИНИ НАШВИДКУРУЧ
Якщо у вас є дві години часу або важливо приготувати м’ясо терміново і у легкий спосіб, то візьміть чорний перець горошком та за допомогою млинка подрібніть його, змастіть шматочки м’яса сіллю крупного мелення до смаку та залиште на дві години маринуватися.
Опціонально можна ще додати натирання шматочків м’яса товченим часником та рослинною олією (бажано рафінованою соняшниковою чи оливковою). І тоді при цьому способі м’ясо можна одразу нанизувати на шампур для приготування.
МАРИНАД ДЛЯ СВИНИНИ З ОРЕГАНО ТА ЯЛІВЦЕМ
Покладіть підготовані шматочки м’яса в глибокий посуд. Додайте до нього сухий орегано. Якщо ви знайдете ялівець, візьміть його гілочки притисніть їх ножем, щоб вивільнити характерний хвойний аромат і додайте ялівець до м’яса. Потім покладіть до посуду, в залежності від обраної кількості м’яса, 3-4 столових ложки солодкої гірчиці, солі крупного мелення, чорного перцю горошком, порізаний кружальцями перець чилі до смаку. Додайте до маринаду 4-5 столових ложок яблучного або винного оцту природної ферментації й трохи води. Ретельно все перемішайте. В цьому маринаді тримайте м’ясо 1-1,5 години, бо оцет діє досить швидко. При більшій витримці, ви ризикуєте м’ясо пересушити.
МАРИНАД ДЛЯ ЯЛОВИЧИНИ ТА ТЕЛЯТИНИ З ТЕМНОГО ПИВА
Солод надає м’ясу приємного смаку та ніжності. В глибоку миску покладіть шматки м’яса. В залежності від кількості м’яса, візьміть пляшку темного пива і вилийте його в посуд. Додайте кілька зубчиків часнику, які попередньо притисніть ножем і покладіть до м’яса. Туди ж додайте кілька листочків лаврового листа, меленого чорного перцю до смаку і гірчиці в зернах. Ця гірчиця не гостра, так що не бійтеся додавати її по максимуму. Ретельно все перемішайте. Щоб досягти максимального ефекту, у цьому маринаді бажано тримати м’ясо 3-4 години.
МАРИНАД ДЛЯ ЯЛОВИЧИНИ ТА ТЕЛЯТИНИ З ЦИБУЛЕЮ
В цьому варіанті ми радимо використовувати цибулю. Вона віддає м’ясу свій аромат, і при цьому ущільнює структуру м’яса. Покладіть підготовлені шматки м’яса у глибокий посуд. Візьміть 3-4 цибулини ріпчасті, в залежності від кількості м’яса і розміру цибулин. У цьому випадку цибулю економити не бажано. Наріжте її півкільцями й перекладіть в посуд з м’ясом. Далі додайте розрізані на чотири частини томати. Обімніть руками цибулю та томати в посуді – це дозволить сокам овочів об’єднатися та добре вплинути на структуру і смак м’яса. Додайте солі до смаку. Але не переборщіть. Краще м’ясо посолити після того, як воно буде готове, адже сіль забирає з м’яса вологу. Додайте до маринаду свіжої ароматної зелені – розмарин, фіолетовий базилік, чебрець або тархун. Зелень теж не варто економити, вона добре насичує м’ясо свіжими ароматами. Влийте 4-5 столових ложок оливкової олії та приблизно 100 мл червоного вина, в залежності від кількості м’яса. Все добре обімніть руками. Маринуйте протягом 6 годин.
МАРИНАД ДЛЯ КУРКИ ТА ІНДИКА НА ОСНОВІ ЙОГУРТУ
Цей варіант маринаду ми рекомендуємо для курячого або індичого м’яса. Птиця – ідеальне м’ясо для шашлику, бо економічно та завжди виходить ніжним і смачним. До того ж щойно ви замаринували м’ясо, почати викладати його на мангал можна буквально за декілька хвилин. Словом, найпростіший рецепт наступний: у глибокий посуд покладіть підготовлене м’ясо, додайте сіль крупного мелення, перець чилі та паприку до смаку. Обімніть суміш руками, а потім додайте натуральний йогурт та цедру одного апельсина. Залишіть м’ясо в маринаді на 10 хвилин.