Поділитися
Додати до вибраногоДодано до  Вибране !

Гайд по сезонним овочам та фруктам

Ми завжди рекомендуємо фокусуватися на тих овочах і фруктах, які знаходяться в піку їх сезону. Часто це час, коли вони найсвіжіші, без дефектів і з найкращим смаком.

овочі та фрукти

Артишоки

Через їх беззаперечні поживні переваги, вони є значним джерелом здоров’я, «хорошого» холестерину і дієтичного волокна.

Як обрати:  Виберіть артишоки з голівками, щільно закритими і 
заважкими для свого розміру.

Приготування: їх можна приготувати на пару, зварити і запекти. Вам потрібно підлаштувати час приготування до їх розміру, оскільки більші артишоки потребують більше часу. Ідеально приготовані, вони кремоподібні і щільні, у іншому випадку вони жорсткі (недостатньо приготовані) або слизькі (переварені).

Добре поєднується з: часником, лимоном, оливковою олією, петрушкою, сіллю, перцем, шпинатом, сиром, куркою

Порада:  Вичавіть на артишоки лимонний сік, щоб зменшити потемніння.

Аспарагус

Розрізняють три різновиди: зелений, білий і фіолетовий. Найбільш поширеним є зелений. Білий набагато тонший і його важче збирати. Фіолетовий — найменший і характеризується набагато ніжнішим і солодшим смаком.

Як обрати: Свіжий аспарагус має тверді і ніжні стебла, які повинні бути вологими. Коли вони виглядають сухими, або мають «деревний» кінець, вони, ймовірно, старі. Стебла прямі, і ви не маєте бути в змозі зігнути їх, оскільки вони крихкі. Їх голівки повинні бути щільно закриті. Темно-зелений або фіолетовий колір свідчить про гарну якість, а жовтуваті кольори сигналізують, що аспарагус занадто старий.

Приготування: Аспарагус швидко і легко готується усіма можливими способами. Для зменшення калорійності ви можете обрати пар, варіння або бланшування. Для посилення смаку аспарагус можна запікати в пароконвектоматі чи обсмажувати на грилі або сковороді.

Добре поєднується з: часничком, лимоном, лаймом, кропом,базиліком, перцем, петрушкою, естрагоном, цибулею, редькою, горохом, картоплею, шпинатом, яйцем пашот, різотто, макаронами, Голландським соусом, соєвим соусом, прошутто, беконом, маслом.

Порада: Якщо ви плануєте розігрівати аспарагус, припиніть процес готування в той момент, коли він ще не до кінця готовий (аль денте). Підігрів завершить процес приготування.

Фенхель

Як обрати: Виберіть чисті, великі, чіткі цибулини зі свіжим зеленим кольором зелені. Уникайте рослин з ознаками потемніння.

Приготування: Можна вживати в сирому вигляді в салатах або приготувати різними методами: тушковати, обсмажити, запекти, на пару або як інгредієнт для супу. Зелень може використовуватися як підсилювач смаку, а листя можна використовувати як приправу.

Добре поєднується з: рибою (особливо лососем), апельсином, авокадо, яблуком, лимоном, оливками, маслом, куркою, мідіями, ковбасками, чебрецем, томатами, картоплею.

Порада: Не викидайте жодної частини фенхелю. Більшість кухарів використовують лише цибулини і стебла, в той час як листя можна використовувати як приправу.

Молода картопля

Вона дрібна, ніжна і трохи солодша, ніж звичайна картопля.

Як обрати: Вибирайте картоплю з гладкою, бездоганною шкіркою, уникаючи плям, потемнінь або вогкості. Картоплини повинні бути сухими і твердими. Щойно зібрана картопля має бути трохи брудною.

Приготування:  Ідеально підходить для смаження і салатів, а також смакує звареною та змащеною вершковим маслом. 

Добре поєднується з: оливковою олією, цибулею, сіллю, бараниною, смаженою куркою, зеленою спаржею.

Порада: Картопляний салат можна зробити ароматнішим та цікавішим за смаком, якщо додати ароматизовану олію (цитрусові, трави, песто і часник).

Авокадо

Як обрати: Оберіть бездоганну текстуру, рівномірно тверду і м’яку, без потемнінь і м’яких плям. Авокадо дозріває вже після того, як його зірвали,  а не до, тому краще купувати його ще твердим і чекати, поки дозріє. Авокадо повинно здаватись заважким як для свого розміру. Якщо з’являються поглиблення під час того, як ви його торкаєтесь — краще не купувати.

Приготування: Зазвичай авокадо подають сирим в салаті, гуакамоле або на хлібі. Це пов’язано з тим, що в процесі нагрівання воно часто починає гірчити. Хоча, із великою обережністю авокадо можна смажити або грилювати.

Добре поєднується з: лимоном, лаймом, цибулею, часником,салатом, шпинатом, огірком, полуницею, манго, грейпфрутом, томатами, індичкою, яйцями, куркою, коріандром, м’ятою, кропом, перцем, шоколадом, кавою, оливковою олією.

Порада: Лимонний сік запобігає потемнінню авокадо.

Манго

Як обрати: Найкращим показником стиглості плодів є м’якість, а не колір. З цієї причини завжди злегка натискайте на фрукти, щоб перевірити, наскільки вони м’які.

Приготування: Манго часто подають сирим, як один з найпопулярніших інгредієнтів салатів, десертів, коктейлів або соусів. Зварене або грильоване манго можна поєднувати з куркою, індичкою, свининою або бараниною.

Добре поєднується з: бананом, кокосом, вершками, лимоном, імбиром, лаймом, червоною цибулею, рибою, качкою, апельсином, ананасом, свининою, ромом, цукром.

Порада: Манго обожнює коріандр… Тому завжди варто поєднувати їх в одній страві.

Вишні

Піковий сезон — з травня по серпень. Існує два основних сорти: солодкий і кислий.

Як обрати: Вибирайте блискучі і яскраві вишні, без плям. Чим темніший колір, тим солодший плід.

Приготування: Вони ідеально підходять для подачі у сирому вигляді, як закуска або частина салату або десерту. Їх можна використовувати в тортах, кексах, морозиві, джемах, йогуртах. Якщо ви вирішили приготувати вишні, їх потрібно попередньо очистити від кісточок і злегка проварити. Це пом’якшить їх, але збереже текстуру і колір.

Добре поєднується з: шоколадом, мигдалем, горіхами, лаймом, чорницею, темно-листовою зеленню, іншими фруктами з кісточками, редисом, ананасом, рікоттою, маскарпоне, вершковим сиром, козячим сиром, вершковим маслом, вершками, йогуртом, білим шоколадом, морозивом, ваніллю.

Поділитися
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Подібні статті