Кіноа прибула до нас з Південної Америки, це псевдозлакова культура, яка не містить глютену. Зернятка крупи нагадують гречані. За кольором кіноа може бути чорною, бежевою, червоною та навіть фіолетовою. В індіанців кіноа ця крупа була основою харчування, а її зернятка вважалися священними.
Як приготувати кіноа
Підгоровка. Щоб приготувати кіноа, помістіть сито на глибоку миску. Насипте 1 склянку кіноа в сито. Промийте проточною водою, помішуючи кіноа ложкою, щоб відокремити зерна. Продовжуйте промивання, поки вода не стане прозорою.
Методи приготування.
Метод 1: відварювання
Помістіть 1 склянку промитої кіноа в каструлю. Залийте 1 + 1/2 склянки води, доведіть до кипіння та залиште варитися, поки рідина не вбереться.
Зніміть з вогню. Перемішайте виделкою, щоб відокремити зерна. Перекладіть в блюдо та подавайте.
Порада: відварена кіноа підходить до салатів, смузі, рагу та виступає як окрема страва.
Метод 2: підсмажування
Промийте, а потім замочіть кіноа на 1 годину. Поставте сковороду на середній вогонь з 1-2 столовими ложками олії. Додайте в сковороду замочену крупу кіноа та підсмажуйте впродовж 10 хвилин, постійно помішуючи лопаткою.
Зніміть кіноа з вогню та перекладіть в пласку велику тарілку, застелену паперовими рушниками. Олія повинна всмоктатися.
Порада: підсмажена кіноа є чудовим гарніром до м’ясних та рибних страв.
Чи містить кіноа глютен
Ні, кіноа не містить глютену. Зернятка цієї крупи можна використовувати як ідеальну альтернативу пшениці, ячменю та житу.
Чи можна використовувати кіноа у випічці
Так, кіноа можна використовувати практично у будь-якій страві! У випічці крупа стає корисною заміною звичайного борошна або вівса.