Корпоративні обіди – це або дорого, або не дуже корисно, або несмачно, або все разом взяте. Порівняно з домашньою їжею, більшість готових варіантів все рівно будуть гіршими. Ось тільки як організувати, щоб приготування ланч-боксу не займало багато часу та сил?
Ланч-бокси зі здоровою збалансованою їжею допоможуть їсти частіше, але меншими порціями. Це гарний спосіб підтримувати стабільний рівень енергії протягом всього дня, а також взяти під контроль метаболізм, який у багатьох людей сповільнюється у холодну пору року. Вам знайомі сезонні додаткові кілограми на вагах, які з’являються восени і зникають, коли приходить тепло? Це можна пояснити сповільненням обміну речовин.
У ранкові години максимальної продуктивності організм витрачає багато сил і до обіду починає відчувати сильний голод. Природною реакцією організму в такому випадку стає переїдання з майбутнім відкладанням зайвих калорій у стратегічний запас – жировий шар, тобто.
Щоб цього не відбувалося, спробуйте замінити годинну перерву на обід на 3 короткі прийоми їжі з інтервалом у 2-3 години, приділяючи кожному по 20 хвилин. Такі зміни у режимі харчування дозволять отримати додатковий бонус у вигляді більш високої продуктивності. Вчені встановили, що декілька коротких перерв у роботі виявляються кориснішим за одну довгу. Звісно, у випадку з дробним харчуванням важливо зберігати невеликі розміри порцій – до 250 г за весь прийом їжі. Позаяк, ланч-бокс з кількома відділами, приготований завчасно – гарний вибір на користь здоров’я та гарного самопочуття.
Що ж покласти у ланч-бокс?
Виберіть 1-2 варіанти з кожного списку. Усі ці страви чи продукти буде смачно їсти як теплими, так і холодними. Також, протягом дня вони не зіпсуються навіть при кімнатній температурі.
Білки і жири
- Куряча грудинка або філе індички – запечене чи приготоване на парі.
- Фрикадельки з м’яса птиці.
- Нут – з нього можна приготувати фалафель чи хумус, а також додавати у салати.
- Квасоля – підійде і консервована.
- Варені яйця чи омлет.
Повільні вуглеводи
- Хлібці, лаваш чи тости з цільнозернового борошна.
- Паста з твердих сортів пшениці.
- Крупи або злаки – гречка, бурий рис, кіноа, булгур, перлова крупа.
Клітковина
- Печені овочі – гарбуз, броколі, цвітна капуста, цукіні, баклажани, тощо.
- Свіжі овочі або листя салату.
- Фрукти – не більше 2 плодів на добу.
- Різні квашені, мариновані та консервовані овочі – в’ялені помідори, артишоки, чатні, тощо.
Джерела жирних кислот
- Філе риби – приготоване на парі чи печене в духовці.
- Консервована риба в олії чи власному соці – анчоуси, тунець, скумбрія – важливе джерело омега-3.
- Оливки, маслини.
- Твердий сир – з овечого або козячого молока.
- Авокадо.
Десерти та перекуси
- Горіхи та насіння.
- Сирна запіканка або сирники.
- Сухофрукти, сушені без додавання цукру.
- Цільнозернові сухарики.
Усі ці інгредієнти та продукти можна поєднувати в різних стравах для ланч-боксу. Наприклад, приготувати з крупи чи пасти салат з додаванням свіжих овочів, оливок, риби або м’яса. Лаваш або хлібці підійдуть, щоб приготувати врапи, сендвічі та піти з різноманітними начинками. Ну а корисні перекуси можна покласти у кілька маленьких контейнерів, щоб уникнути спокуси захопитися та з’їсти все за один раз.