Відомий українсткий кулінар поділився декількома основними правилами правильного приготування цілої курки в духовці. Основні нюанси, про які варто пам’ятати під час приготування курки в духовці.
Як вибрати курку?
Відповідь тут очевидна – за зовнішнім виглядом і запахом, звичайно якщо вона не запакована в плівку. Можна взяти звичайну фабричну курку-бройлера – вони є в будь-якому магазині або, так звану, фермерську. Останніх можна зустріти у великих супермаркетах або спеціалізованих магазинах. Вважається що м’ясо фермерських курей більш корисне за рахунок іншого раціону харчування і більш вільного вигулу, але точно на це питання ніхто не відповість.
Як підготувати курку до запікання?
Перед тим, як відправити курку до духовки потрібно її підготувати. По-перше, потрібно видалити нутрощі, якщо вони є. Великі птахофабрики потрошать курей самі, але дрібні фермерські господарства іноді залишають всередині тушки курки печінку серце і шлунок. В цьому випадку, потрібно їх акуратно видалити. Так, щоб не пошкодити жовчний міхур, що знаходиться поряд з печінкою. Якщо жовч розтечеться, то м’ясо буде мати гіркуватий присмак. Частково вирішити задачу можна, якщо швидко посипати місце, де розтеклася жовч, великою кількістю солі, а потім змити. По-друге, потрібно промити курку. Навіть якщо вона була повністю патрана, краще її промити і потім обтерти від зайвої вологи паперовим рушником.
Після цього курка готова до запікання, залишилося тільки посолити і поперчити тушку всередині й зовні. Базовий варіант – сіль та перець, але ви можете скористатися спеціальними приправами для курки. Також курку необхідно змастити жиром – вершковим або рослинним маслом. Так ви отримаєте рум’яної скоринки і не пересушите м’ясо.
Сольовий розчин
Також можете скористатись порадою одного з великих шеф-кухарів сучасності Хестона Блюменталя. Він рекомендує замочити курку в сольовому розчині. З розрахунку 60 г солі (це близько 3 ст. л. з невеликою гіркою) на 1 літр води. Курку потрібно покласти до відповідної ємності і залити необхідною кількістю води. Важливо, щоб курка була повністю у воді. У цьому розчині курка має перебувати 6-8 годин. Після чого солону воду потрібно злити і залити курку чистою водою на 30 хвилин. В процесі цих дій білок, який знаходиться в м’ясі трохи змінює свою структуру. Тепер, коли курка буде запікатися в духовці, то волога з м’яса не буде так сильно випаровуватися, в результаті чого птиця вийде дуже соковитою.
Подальше приготування курки за цією методикою також трохи відрізняється від традиційного способу.
Курку обсушують паперовим рушником і змащують вершковим маслом, всередину закладають лимон і чебрець для аромату. Спочатку потрібно готувати курку кілька годин при температурі в 100 градусів, потім дістати з духовки і дати постояти їй хвилин 30. Після чого курку ставлять в розігріту до 200-220 градусів духовку на 10-12 хвилин, щоб отримати ідеальну золотисту скориночку. Цей варіант приготування хоч і досить клопіткий, але того вартий.
За якої температури запікати курку? Як перевіряти готовність?
Стандартна температура для приготування курки – 180 градусів. Можна готувати як з конвекцією, так і без. З режимом конвекції потрібно бути обережними – можна пересушити курку. Ідеально, якщо у вашій духовці є автоматизований режим для приготування птиці. Якщо у вашій духовці немає такого режиму, то час приготування курки може варіюватися від 40 до 90 хвилин, в залежності від розміру птиці і параметрів вашої духовки.
На середню курку знадобиться близько 1 години. Але щоб бути повністю впевненим у готовності, я рекомендую користуватися звичайним кулінарним термометром або термощупом. Курка готова, коли температура в середині грудки сягає 70-75 градусів.
З чим запікати?
Базовий варіант – сіль, перець і рослинна олія або вершкове масло. Якщо не пересушите, то і так буде дуже смачно. Спробуйте готові суміші для курки, деякі з них навіть дуже смачні. Далі можна експериментувати, наскільки у вас вистачить фантазії. Лимон і чебрець – це як інь та янь для курячого м’яса. Перевірене століттями поєднання, яке дає дивовижний результат. Переконайтесь – рецепт тут.